Poradnik jak skutecznie samodzielnie farbować włosy

Samodzielne farbowanie włosów było kiedyś tak samo w modzie jak ten dość kiepski film „Dogonić marzenia”, ale obecnie dziewczyny na czasie odpuszczają sobie fotel u fryzjera na rzecz akcji typu „zrób to sam” – nawet pierwszoligowe celebrytki, takie jak Drew Barrymore wracają do korzeni, żeby trochę popracować w domu. Ale, ile z nas musiało odsiedzieć w domu jakiś nieudany eksperyment w łazience? Nie bój się – w poradniku firmy HERBATINT™ posiadającej w swojej ofercie doskonałe ziołowe farby odnajdziecie skuteczne zasady „zrób to sam” umożliwiające Wam uzyskanie subtelnego, naturalnie wyglądającego koloru bez ryzyka popsucia ręcznika.

  • przed każdym nałożeniem wykonuj test sprawdzający reakcję skóry. Wymieszaj odrobinkę farby i substancji aktywującej i nałóż ją na skórę (za uchem albo na przedramieniu po wewnętrznej stronie łokcia). Pozostaw ją na skórze przez 48 godzin pamiętając o tym, aby nie zmyć jej przez pomyłkę. Jeśli zauważysz jakakolwiek reakcję w tym czasie (swędzenie, puchnięcie, zaczerwienienie) – nie stosuj produktu.

  • taki sam test można wykonać z produktami serii Vegetal póltrwałych farb do włosów firmy Herbatint, w przypadku wątpliwości co do wrażliwości na składniki. Zawsze przeprowadź też test na kosmyku włosów. Na opakowaniu może być napisane „Cinnamon Twist” [posmak cynamonu],a na Twoich lokach może wyjść „Tropicana”.

  • HERBATINT™ można spokojnie stosować na włosach wcześniej farbowanych innym produktem. Przy pierwszym nałożeniu efekt może być jednak odrobinę zmieniony przez pigmenty chemiczne pozostałe po poprzednim barwniku. Jedynie pozostałości produktów do farbowania włosów mogą mieć wpływ na aktywację nowego koloru.

  • Wybieraj zawsze kolor o dwa tony jaśniejszy od swojego lub wybranego koloru z palety, jaki chcesz osiągnąć, ponieważ w efekcie kolory są mocniejsze.

  • Wzdłuż linii włosów posmaruj skórę kremem lub Królewską Odżywką w kremie (Royal Cream firmy HERBATINT™) i nałóż rękawiczki, aby nie narażać skóry na przebarwienia.Jeśli chcesz uzyskać odcienie będące w dużym kontraście do Twojej naturalnej barwy włosów – zgłoś się do fachowca. Wymieszaj farbę z mąką kukurydzianą, aby ułatwić tworzenie pojedynczych pasemek.Stosuj stoper lub minutnik – i uważaj, aby filmy „Sex w wielkim mieście”, albo „Na Wspólnej” nie wciągnęły Cię za bardzo. Nie używaj swojego najlepszego puszystego białego ręcznika, chyba że masz ochotę mieć włosy w stylu „skin”.

Jak mieszać i nakładać HERBATINT™ aby zapewnić najlepszy efekt:

  • Efekt zmywalny po 10 – 12 myciach

Wymieszaj:

20mls HERBATINT™

30mls Szamponu normalizującego

10mls Glikolowej emulsji aktywującej

  • Efekt zmywalny po 16 – 18 myciach

Wymieszaj:

30mls HERBATINT™

15mls Szamponu normalizującego

15mls Glikolowej emulsji aktywującej

W obu przypadkach nałóż na wcześniej umyte szamponem i wysuszone ręcznikiem włosy i odczekaj 20-25 minut.