ZMORA WIELU KOBIET, CZYLI JAK ZWALCZYĆ CELLULIT?

Wiosna to czas gdzie wszystko dookoła się zmienia. Sprawmy, aby Nasze ciało po zimie również się zmieniło na piękne i jędrne i cieszyło zdrowym i pięknym wyglądem.

CO TO JEST CELLULIT?

CELLULIT– to problem wielu kobiet. Występuję bez względu na wiek czy wagę. Powstaje w wyniku nieprawidłowego rozmieszczenia komórek tłuszczowych w tkance podskórnej. Doprowadza do upośledzenia krążenia krwi i limfy w zaatakowanej tkance, czego skutkiem jest gorsze ukrwienie i niedotlenienie komórek. W wyniku tego powstają grudki, a skóra staje się nierówna i pogufrowana.

Cellulit najczęściej dotyka:Brzuch, pośladki, biodra i ramiona.

Chociaż to nie choroba, jest bardzo nieestetyczna i każda kobieta chce się go pozbyć.

OZNAKI CELLULITU:

I stopień– Najczęściej dotyka uda. Jeżeli skóra po złapaniu staje się nierówna i pofałdowana oznacza to, że przestrzenie międzykomórkowe gromadzą płyny, pojawia się zastój żylny i limfatyczny. Dochodzi do gromadzenia tłuszczu.

II stopień– Jeżeli cellulit jest widoczny bez łapania fałdu. Dochodzi do obniżenia przepływu limfy przez naczynia. Charakterystyczne w skórze jest to, że staje się ona twarda, pokryta guzkami, staje się mocno elastyczna.

III stopień– Nasilają się zaburzenia krążenia

IV- stopień– Pojawia się bolesność skóry, gdyż złogi mogą uciskać naczynia krwionośne, ale również włókna nerwowe. Pod skórą pojawiają się liczne guzy.
SKĄD SIĘ BIERZE CELLULIT?

 • Uwarunkowania genetyczne
 • Zaburzenia stężenia estrogenu(zatrzymanie wody)
 • Dojrzewanie
 • Ciąża
 • Menopauza
 • Środki antykoncepcyjne
 • Zła dieta (duża ilość soli, glutaminianu sodu)

 

METODY WALKI Z CELLULITEM:

Niestety NIE można, pozbyć się cellulitu na zawsze. Można sprawdzić, że cellulit się zmniejszy, lub zniknie, ale zmiana nawyków żywieniowych, przybranie na wadze sprawi, że pojawi się od nowa.

Jest parę sposobów na walkę z tzw. „pomarańczową skórą” np. Zabiegi kosmetycznym– powiązane ze:

 • Zdrową dietą– chude mięso, ryby. Dobrym źródłem białka są też owoce i warzywa. POTAS-zapobiega cellulitowi znajdziemy je w bananach, CYNK– poprawi ogólny wygląd skóry. Szpinak, brokuły, WITAMINA A I WITAMINA E– spowoduje, że skóra stanie się elastyczna i ujędrniona. Znajdziemy je w migdałach, Liściach zielonych warzyw.
 • Aktywnym trybem życia
 • Właściwą pielęgnacją
 • Odpowiednią odzieżą
 • Rezygnacją z nałogów (dym papierosowy powoduje, że skóra jest gorzej odżywiona i ukrwiona, sucha mniej sprężysta co sprzyja cellulitowi)

Najważniejsze w pozbyciu się cellulitowi jest pozbycie się tkanki tłuszczowej. Następnym istotnym kluczem do sukcesu jest pielęgnacja za pomocą środków do pielęgnacji i suplementów. Do pobudzenia mikro krążenia zaleca się masaż wykonany podczas kąpieli. Na przemian zimną i ciepłą wodą. Peeling całego ciała. Kosmetyki mają lepszą wchłanialność.

Kremy, balsamy, żele do pielęgnacji powinny być wzbogacone w substancje aktywne jak kofeina, wyciąg z miłorzębu japońskiego, żeń-szeń, algi morskie.

W aptekach poza kremami i balsamami dostępne są suplementy diety bogate w substancje wspomagające walkę z cellulitem. Najlepsze preparaty są z kawą L-karnityna, flawonoidy, herbata zielona, guaraną.Np.Asystor Slim-Celu, Detocell.

Można też sięgnąć po preparaty, które usuwają nadmiar wody z organizmu takie jak: pokrzywa czy mniszek lekarski oraz preparat taki jak Hydrominum, który pozbędzie się toksyn z organizmu.

Bardzo dobre rezultaty przynosi tzw. owijanie ciasno folią spożywczą miejsca dotknięte cellulitem po uprzednim peelingu i nałożeniu kremu. Taki zabieg nazywamy boddy wraping można go wykonać w gabinecie kosmetycznym.

Trzeba pamiętać, że tylko regularne stosowanie preparatów antycellulitowych może dać oczekiwane efekty.

Zamiast martwić się i myśleć jak ukryć nieestetyczny cellulit, zachęcamy do walki o piękne i jędrne ciało. Warto, więc każdego dnia znaleźć chwilę tylko dla siebie, aby latem zachować zdrową i wypielęgnowaną skórą.

Źródło: apteka internetowa, apteka zielona