Kilka sposobów na suchą skórę łokci i kolan

Szorstka skóra łokci i kolan to problem dotyczący wielu z nas. Miejsca te wymagają naszej szczególnej uwagi i troski, zwykłe nawilżanie okazuje się tu marnym sposobem. Nasze kolana i łokcie są zazwyczaj najbardziej zaniedbywaną częścią naszego ciała. Zapominamy często że one także wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Kilka wskazówek jak powinniśmy traktować suchą skórę łokci i kolan:

KĄPIEL – zmiękczy skórą kolan i łokci. Podczas kąpieli należy dokładnie oczyścić te miejsca przed kolejnymi zabiegami, peelingiem czy nałożeniem kremu nawilżającego.

PEELING – kolejnym etapem pielęgnacji jest użycie peelingu do ciała, jego zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka z okolic kolan i łokci. Ścierające drobinki pobudzą mikrokrążenie, a dobrze ukrwiona skóra sprawniej zaopatrzy się w tlen i składniki odżywcze. Peeling gruboziarnisty czyli o grubych i ostrych drobinkach jest najskuteczniejszy. Doskonałe rezultaty można uzyskac stosując go 2-3 razy w tygodniu. Pumeks jak i tarka do pięt może narobić więcej szkód niż pożytku. Nakładając peeling skóra łokci czy kolan nie powinna być napięta, rozprowadzamy go na wyprostowaną kończynę.

CYTRYNA – w pielęgnacji skóry kolan i łokci doskonale sprawdza się cytryna a dokładnie jej sok. Nasączone sokiem waciki przykładamy do skóry kolan i łokci. Po użyciu soku należy skórę oczyścić ciepłą wodą i wysuszyć.

 

NATŁUSZCZAJ SKÓRĘ – najlepiej po kąpieli nakładać na łokcie grubą warstewkę tłustego odżywczego kremu do ciała. Taki zabieg można powtażać w ciągu dnia. Dobrze gdy taki balsam zawiera składniki przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, które pomogą zapobiegać infekcjom.

PROFESJONALNE SPOSOBY U KOSMETYCZKI
Gdy domowe sposoby nie pomagają w gabinecie kosmetycznym można poddać się zabiegowi mikrodermabrazji. Polega ona na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka za pomocą urządzenia, które wyposażone jest w specjalne głowice ścierające.

DIETA
Na dobre nawilżenie skóry duży wpływ mają witaminy A i E, dlatego wśród naszego pożywienia powinny znaleźć sie: marchew, żółtko, masło, brokuły, migdały, oleje roślinne. Warto jeść ryby morskie które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3.