Zimowa kosmetyczka

Dlaczego warto przygotować sobie zimową kosmetyczkę?

Im chłodniej na dworze, tym większej troski wymaga nasza skóra. W zimie skóra nasza zmniejsza produkcję potu i gruczoły łojowe wytwarzają mniej serum. Poprzez nagłe zmiany temperatury nasze naczynka mogą pękać. A w większości domów i mieszkań panuje przesuszone powietrze, co ma dodatkowo negatywny wpływ na naszą skórę.

Jakie kremy wybrać?

W zimowe dni przydają się kremy o gęstej konsystencji, które tworząc na twarzy warstwę protekcyjną zabezpieczają przed wiatrem i mrozem jak również ograniczają utratę wody ze skóry. Najlepiej zainwestować w preparaty z filtrami przeciwko promieniowaniu UV, które zimą, zwłaszcza w pogodne dni daje się we znaki. Należy za to zrezygnować z tzw. „lekkich” kosmetyków typu żel i emulsja.

 

Każdy rodzaj skóry potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Do skóry normalnej nadają się kremy półtłuste, do skóry suchej – kremy tłuste najlepiej z dodatkami wosku pszczelego, olejami roślinnymi i mineralnymi. Skóra trądzikowa, wprawdzie wydziela łój w nadmiarze, ale podczas leczenia jest wysuszana. Dlatego najpierw należy nakładać preparat leczniczy, a dopiero potem krem półtłusty.

Usta zimową porą.

Skóra na ustach jest bardzo delikatna i pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego tak łatwo i szybko wysycha, powodując łuszczenie i pęknięcia. Zawsze przed wyjściem na dwór zabezpieczaj ją ochronnym sztyftem, pomadką bądź po prostu tradycyjnym tłustym kremem. Również dobrze sprawdzają się preparaty zawierające wosk pszczeli np. Tisane. Na noc usta można posmarować zwykłą wazeliną kosmetyczną.

Pielęgnacja dłoni w okresie zimowym.

Ręce są najbardziej narażone na wysuszanie, gdyż mają częsty kontakt z wodą i detergentami niż inne części ciała. Wychodząc na dwór należy ubierać rękawiczki, najlepiej wełniane, bawełniane lub skórzane. W szorstkie i spierzchnięte dłonie wcieraj tłusty krem do rąk lub glicerynę a  przed snem nakładaj grubsze warstwy odżywczego kremu rąk, aby podczas odpoczynku dłonie mogły się regenerować.

 

 

Źródło: Apteka internetowa