Alternatywa dla Vegan, Farby do włosów BIO

Jak bezpiecznie farbować włosy ? Farby i szampony BIO

Aby posiadać atrakcyjna fryzurę należy poświęcić jej trochę więcej czasu. Najwięcej kłopotów dostarczają włosy, które są nadmiernie sztywne, zbyt cienkie oraz za mocne skręcone. Włosy cienkie i delikatne najkorzystniej wyglądają gdy są średniej długości, mniej więcej do połowy szyi. Powinny być gładkie, proste, jednej długości i najlepiej w jednym kolorze – to im optycznie doda objętości. Krótkie włosy świetnie wyglądają postawione na jeża czy też po prostu podniesione na szczotkę. Cienkie włosy trzeba często myć, bo świeżo umyte są bardziej puszyste. Najlepszym sposobem na układanie takich włosów, by zwiększyć ich objętość, to suszenie ich z głowa pochyloną do dołu, a także stosowanie pianki zwiększającej objętość. Włosy grube i sztywne są z nimi największe trudności, ponieważ trudno jest ułożyć z nimi sensowna fryzurę. Takie włosy bywają zarówno tłuste jak i bardzo suche, dlatego szampon dobieramy do indywidualnych potrzeb.

Farba do Włosów Herbatint Vegetal Color 100% ORGANIC Warm Chestnut Power – Ciepły Brąz

Farbowanie włosów nie jest skomplikowanym zabiegiem, lecz mimo to, warto znać kilka cennych wskazówek. Dzięki nim pofarbujesz włosy we własnym domu zupełnie bezpiecznie, co dla twoich kosmyków z pewnością jest bardzo ważne. Samodzielna koloryzacja jest o wiele tańsza, a przede wszystkim o dużo bardziej wygodna. Obecnie w sprzedaży znaleźć możemy wiele rozmaitych środków do farbowania włosów, jednak nie wszystkie są odpowiednie do każdego rodzaju włosów. Zawsze uważnie czytaj informacje zawarte na etykiecie produktu oraz dobierz kolor, który jest dla ciebie odpowiedni. Na każdym środku do farbowania włosów, zarówno na farbach, jak i na szamponach koloryzujących, przeczytasz informacje na temat tak zwanej próby uczuleniowej. Jeśli| nigdy dotąd nie farbowałaś włosów, bez żadnych zahamowań nałóż trochę przygotowanego preparatu na skórę i odczekaj dwadzieścia cztery godziny. Natomiast jeżeli jesteś weganką, polecamy FARBY DO WŁOSÓW 100 % ORGANIC HERBATINT VEGETAL COLOR – to najlepszy wybór.

Farba do Włosów Herbatint Vegetal Color 100% ORGANIC Neutral Cassia – Neutralna Kasja

 

Jeśli nie pojawi się żadna alergiczna reakcja, wówczas śmiało możesz przystąpić do farbowania. Jeżeli natomiast już zafarbowałaś włosy i zaczynasz odczuwać pieczenie skóry głowy, które się nasila, przede wszystkim nie panikuj. Jak najszybciej zmyj farbę, a jeżeli nie da to efektów, koniecznie skonsultuj się z lekarzem specjalistą. Pamiętaj także, aby zawsze czytać ulotkę dołączoną do preparatu. W niej zawarta jest informacja na temat, jak długo należy trzymać farbę na włosach. Zanim przystąpisz do dzieła, przygotuj sobie także ręczniki i waciki, dzięki którym ochronisz swoją skórę. Skórę wokół twarzy warto również posmarować tłustym kremem, dzięki którym później bez większych trudności zmyjesz farbę, jaka się tam pojawi. Po zakończonym farbowaniu możesz także zrobić peeling skóry, dzięki czemu skutecznie pozbędziesz się wszystkich drobnych, kolorowych plamek. Jeśli chcesz zafarbować siwe włosy, również uważnie przeczytaj ulotkę dołączoną do preparatu. Nie każdy bowiem je kryje, a tego typu informacje zwykle podawane są na opakowaniach. Dlatego dokładne zapoznanie się z ulotką jest podstawą bezpiecznego farbowania.

 

Źródło: FARBA DO WŁOSÓW 100 % ORGANIC HERBATINT VEGETAL COLOR