Makijaż permanentny – kreski na powiekach

Makijaż permanentny czyli metoda Conture Make – Up jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Wykonanie polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat. Dobrze jest raz w roku poprawić kolor, by był tak samo intensywny.

Metoda ta jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia , zapracowanych , którym wciąż brakuje czasu. Doskonale nadaje się dla kobiet uprawiających wszelkiego rodzaju sporty: pływanie, bieganie, a także tych które noszą okulary i soczewki kontaktowe.

Dobrze zrobiony makijaż permanentny wygląda naturalnie, podkreśla urodę i pozwala skorygować drobne mankamenty. Kobiety najbardziej obawiają się bólu podczas wykonywania tego typu makijażu. Opinie na ten temat są różne, wynika to prawdopodobnie z indywidualnej wrażliwości na ból. Zaczyna jaśnieć od dnia wykonania. Po kilku latach widoczne są na ogół tylko ślady.

Kreska na powiece dolnej i górnej to idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które chcą zaoszczędzić swój cenny czas. Piękny wygląd swoich oczu zachowasz mimo intensywnych ćwiczeń, pływania, jeżdżenia na nartach, płakania czy śmiania się do łez.

Kreski na powiekach robi się na linii rzęs, pomiędzy nimi. Dodają oczom wyrazistości, powiększają optycznie, zagęszczają rzęsy. Efekt to piękne oczy bez martwienia się o rozmazany tusz. Kreski na powiekach sprawiają, że Twoje rzęsy będą wydawać się grubsze, a oczy bardziej podkreślone.

Wykonanie makijażu permanentnego krok po kroku:

1. Rozmowa, podczas której ustala i zatwierdza się kolor oraz kształt optymalny dla danego typu urody. (makijaż wstępny pozwoli na upewnienie się czy o taki wizerunek właśnie nam chodzi).

2. Naniesienie na skórę środka znieczulającego (znieczulenie miejscowe).

3. Za pomocą delikatnych igieł do akupunktury do skóry wprowadzane są przetestowane na alergię najdelikatniejsze pigmenty.

4. Po wykonaniu makijażu permanentnego nakłada się uspokajające i relaksujące kompresy.

5. Zabieg należy powtórzyć po około 3 tygodniach i uzupełnić barwnik który wyłuszczył się wraz z procesem gojenia się skóry.