Sokoterapia – co warto o niej wiedzieć?

Przepisy na soki i koktajle owocowe oraz warzywne są doskonale znane zarówno osobom propagującym zdrowy tryb życia, jak i entuzjastom naturalnych kuracji odchudzających. Warto powiedzieć jednak o jeszcze jednym ich zastosowaniu: sokoterapii, czyli leczeniu sokami.

Sokoterapia zaliczana jest do niekonwencjonalnych metod leczenia. Bazuje ona na jedno- i wieloskładnikowych sokach warzywnych oraz owocowych, a także warzywno-owocowych. Zasadniczym celem stosowania soków jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn, które upośledzają działanie komórek, a także całych układów i narządów w organizmie człowieka.

Dodatkową zaletą leczenia sokami jest także możliwość efektywnego uzupełniania niedoborów witamin i minerałów, a także pozostałych substancji odżywczych w organizmie. Zwróćmy uwagę, że to właśnie poprzez układ pokarmowy organizm przyswaja wartościowe substancje. Co więcej – przy pomocy diety można wpływać także na odporność.

Jeśli zdecydujemy się na stosowanie sokoterapii, sięgajmy po warzywa i owoce z ekologicznych upraw – wolne od toksyn. Najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli przygotowywać soki sami i spożywać je bezpośrednio po wyciśnięciu, ewentualnie po krótkim przechowywaniu w lodówce. Dzięki temu sok zachowa świeżość i wartości odżywcze.

Soki-z-natury