Ultradźwięki na problemy skórne

W zmaganiu z nieestetycznie wyglądającymi bliznami, rozszerzonymi porami czy trądzikiem może nam pomóc zabieg z użyciem ultradźwięków. Zabiegi takie to peeling kawitacyjny i sonoforeza. Są one bezpieczne i bezbolesne, a zabiegowi poddać można nie tylko twarz, ale także szyję, dekolt, ramiona i plecy czyli każdy rejon skóry, który powinien wyglądać gładko, elastycznie i miękko.

Peeling kawitacyjny oczyszcza i masuje skórę wibracją ultradźwiękową, która ma za zadanie poprawić mikrokrążenie, dotlenić komórki i zwiększyć wchłanianie substancji aktywnych. Zabieg ten dokładnie oczyszcza skórę z pozostałości kosmetyków, nadmiaru sebum w porach i mieszkach włosowych oraz dokładnie usuwa martwe komórki naskórka.

Samo zjawisko kawitacji zachodzi w kontakcie fali ultradźwiękowych z wilgotną skórą, w efekcie którego mikroskopijne pęcherzyki gazu i gwałtowna zmiana ciśnienia rozbijają martwe komórki naskórka. Dzięki temu skóra lepiej wchłania substancje aktywne. Natomiast zabieg sonoforezy polega na powierzchownym wtłoczeniu substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków. Dodatkowo skóra poddawana jest liftingowi dzięki wykonywaniu zabiegu wzdłuż przebiegu mięśni.

 

Wskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem ultradźwięków są na pewno: łojotok, trądzik pospolity, zaskórniki, prosaki, przebarwienia, blizny, rozszerzone pory, rozstępy, rogowacenie przymieszkowe, przesuszony naskórek, wiotkość.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: rozrusznik serca, ciąża, infekcje, nowotwory skóry, uszkodzony naskórek, trądzik różowaty, nasilony trądzik ropowiczy, zabiegi chirurgiczne danej okolicy w okresie nie mniejszym jak 2 miesiące.